Zaprzyjaźnione kluby

Aktualności

Wygrana po bezbarwnej grze

• autor: zenek63, 2016-04-20 07:55

W ramach 11 kolejki Dolnośląskiej Ligi Old Boys drużyna Olimpia Godzięcin w dniu 18.04.16 o godz. 17.30 podejmowała  ekipę LKS Zorza Pęgów. Jak na lidera przystało odniosła łatwe zwycięstwo 5:1 po golach 2x Piotr Bolkowski (z rzutów karnych); 2 x Darek Kokoszka oraz Krzysztof Jaworski. W rozwinięciu pozostałe wyniki oraz tabela.

W dniu 18.04.16 po raz kolejny przyszło drużynie Old Boys Olimpia Godzięcin bronić pozycji lidera 3 grupu II ligi Dolnośląskiej Ligi Old Boys do Godzięcina zawitała LKS Zorza Pęgów. Jesienne zmagania wygrała nasza ekipa aplikując rywalom aż 10 bramek nie tracąc przy tym żadnej tak więc spodziewano się i w tym meczu gradu bramek. Od początku meczu napór gospodarzy przyjezdni schowani za podwójną gardą czyhają na kontry i jak tylko mogą zwalniają grę. Mnożą się sytuację pod bramką Zorzy - co z tego jak nic nie chce wpaść do sieci. Wreszcie w 30 minucie ewidentne zagranie ręką w polu karnym przyjezdnych i sędzia wskazuje na wapno a pewnym strzałem z 11 popisuje się Piotr Bolkowski za niespełna 5 minut zagranie z głębi pola do którego dochodzi Krzysztof Jaworski i strzela drugą bramkę dla Olimpijczyków. Więcej bramek w tej części nie zobaczyliśmy i lider schodzi na przerwę wygrywając 2:0 choć wynik powinien być wyższy.

W drugiej połowie dominacja gospodarzy nie podlega dyskusji długimi momentami przyjezdni nie mogą wyjść ze swojej połowy. Trzecia bramka pada po ładnym strzale zza pola karnego a strzelcem Darek Kokoszka. Po tej bramce wdało się pewne rozluźnienie w nasze szeregi, Zorza zaczęła coś grać (albo my przestaliśmy) i po jednej z kontr przyjezdni strzelają honorowego gola. Podrażnieni miejscowi odpowiadają golami P. Bolkowskiego po kolejnym rzucie karnym oraz Darka Kokoszki i gładkie zwycięstwo staje się faktem. Cieszy kolejne zwycięstwo ale czasami gra już niekoniecznie, dużo strat, niecelnych podań i brak konsekwencji w grze może się zemścić w kontakcie z lepszym przeciwnikiem.