Zaprzyjaźnione kluby

Aktualności

Kolejne zwycięstwo, tym razem w Mojęcicach!

• autor: Luis1317, 2017-06-06 15:12

Olimpia Godzięcin odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując w ostatnią niedziele 3-4 Orkan Mojęcicie na boisku rywala.

Orkan Mojęcice 3 - 4 Olimpia Godzięcin

Strzelcy Orkan Mojęcice: Jakub Szymoniak (54'), Krzysztof Olszewski (78'), Mateusz Jędrycha (87').

Strzelcy Olimpia Godzięcin: Paweł Smoliński (5' karny), Miłosz Igierski (29'), Radosław Bolek (47'), Marek Faron (85').

Żółte kartki: brak.

Olimpia Godzięcin (zielono-biało-czarne stroje): Sebastian Strzyż - Radosław Bolek (55'), Sebastian Skrzek, Marek Faron, Dawid Minorczyk - Mateusz Kopacz, Miłosz Igierski (55'), Paweł Smoliński, Adrian Gregoraszczuk(70') - Piotr Jurków (80'), Krzysztof Lipa (75').

Ławka rezerwowych: Daniel Bodzioch, Mateusz Grochowiec (55'), Krystian Gruchała (80'), Navruzjon Narmatov (55'), Sebastian Gruchała (70'), Dawid Lipa (75').

Orkan Mojęcice (czerwone stroje): Krystian Karbowniczak (69'), Mateusz Jędrycha, Marcin Maćkowiak, Tomir Maziarz, Krzysztof Olszewski, Adrian Sadowski (60'), Damian Sieradzki (46'), Henryk Sieradzki, Patryk Wielowski, Mateusz Wróbel (60').

Ławka rezerwowych: Dominik Giryn (60'), Mateusz Golonka (69'), Konrad Muzyczka, Jurij Okruszko (60'), Remigiusz Sadowski, Jakub Szymoniak (46'), Krystian Ziółkowski.

Spotkanie dwudziestej czwartej kolejki rozpoczęło się od mocnego szturmu przyjezdnych, którzy już w piątej minucie spotkania za sprawą Pawła Smolińskiego zamienili przyznany rzut karny na pierwszą bramkę. Na kolejną nie trzeba było długo czekać. Prostopadła piłka ze środka pola dociera do Miłosza Igierskiego, który podwyższa rezultat strzelając swoją drugą bramkę w drugim meczu z rzędu.

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0-2, a strzelona bramka przez Radka Bolka w czterdziestej siódmej minucie sprawiła, że Olimpia zaczęła "przypisywać" sobie trzy punkty. Po raz kolejny zlekceważenie przeciwnika oraz przedwczesna radość wyszło bokiem naszej drużynie. Zespół z Mojęcic w dziewięć minut wrócił do gry strzelając bramki odpowiednio w 78' oraz 87' minucie.

Nerwowo końcówka przy wyniku 2-3 nabrała szalonego tempa. Gospodarze w przy stałych fragmentach atakowali cała jedenastką razem z bramkarzem. Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry przyniosły kolejne dwie bramki (po jednej dla Olimpii oraz Orkanu), w tym przepiękną bramkę Marka Farona, która padła po strzale z dwudziestu pięciu metrów.

Nie po raz pierwszy Godzięcin pozwolił rywalom na burzliwą końcówkę rozgrywek, jednak na całe szczęście zapas bramek z pierwszych trzech kwadransów był w tym spotkaniu decydujący. Cieszy kolejne zwycięstwo, ale również dobra gra przez większą część spotkania. Twarda gra, ale również walka do ostatniego gwizdka przynosi zamierzone rezultaty.

Warto również wspomnieć, że ostatnie dwa zwycięstwo pozwoliły awansować Olimpii na ósme miejsce dając szanse na zakończenie sezonu w pierwszej szóstce!

Do zakończenia sezonu zostały już tylko dwie kolejki. Przed nami arcytrudne spotkanie z Borzęcinem, który w najbliższą niedziele przyjedzie do Godzięcina. Zapraszamy wszystkich na niedzielne spotkanie o godz 14:00.